02. Slovácký autoslalom

04. 03. 2007

Zlechov, CZ

< Zpět /Back


Text: Plhus - Foto: Nowi


     Po velkém nadšení jsme neváhali a přihlásili se i na druhý Slovácký autoslalom, jedoucí se opět na trati poblíž Zlechova. První březnovou neděli se sešlo u Uherského Hradiště téměř 70 posádek včetně aut z našeho týmu. Povedlo se nám nalákat i novice v klubu, Martina, a tak jsme se mohli prezentovat čtveřicí závodních strojů. Závod probíhal bez problémů, až na mírné zdržení Policií ČR kvůli špatně zaparkovaným autům diváků. Mírnou nevýhodou se ukázalo větší množství startujících, čekání na start se tím prodloužilo. I tak jsme si ovšem celý závod náležitě užívali, obzvlášť když jsme mezi sebou sváděli velmi vyrovnané a napínavé výkony. Bohužel, pronásledovaly nás technické problémy. Posádka Plšek - Pléha se potýkala s vadným alternátorem a po celou druhou polovinu soutěže tuto dvojici strašila kontrolka dobíjení. Dvojice Krajča - Žůrek dokončila soutěž v rámci "super rally" kvůli defektu pneumatiky. Díky pravidlu o škrtání nejhoršího času se i oni nakonec objevili ve výsledkové listině.

     Po nervy drásajícím souboji urval na svou stranu vítězství Plha, před Mikem a Plžou. Stabilní výkony vynesly tuto trojici posádek na konec první desítky i v hodnocení silně obsazené kategorie Škoda. Již teď plánujeme další starty na některé akci podobného rázu.

     Závěrem bych chtěl poděkovat všem fanouškům, rodičům Plškovým a našim partnerům - reklamní společnosti RECOM, autoservisu a pneuservisu Sokola s.r.o. a Pizzerii Osíčko - za podporu nejen na trati.


Všechna práva vyhrazena ŠRC 2006 / All rights reserved ŠRC 2006