Bratři Horákovi na Rallye Světlá 2006

23. - 24. 06. 2006

Světlá nad Sázavou, CZ

< Zpět /Back


Komentář: Plhus -  Foto: ŠRC     Čtvrtý podnik Volného Poháru ČR 2006 se uskutečnil v závěru června v okolí města Světlá nad Sázavou. Již pátý ročník soutěže Rallye Světlá přilákal na start více než 70 dvojic. Nechyběla ani posádka s číslem 60 – bratrské duo Michal a David Horákovi. Jejich Favorit, oděn do nových válečných barev, nebyl v nejobsazenější skupině A1 pro obsah motorů do 1400ccm bez šancí na dobré umístění!


     Slavnostní start proběhl ve 21:00 na hlavním náměstí ve Světlé nad Sázavou. Na posádky čekala první etapa, obsahující dvě rychlostní zkoušky. Téměř 22 ostrých kilometrů pod rouškou noci mělo důkladně prověřit připravenost posádek. Hned na prvním testu odstoupil po havárii jeden z favoritů – Kohout s Lancií. Ostatní posádky musely čekat na svůj start více jak 20 minut, což se podepsalo na teplotě pneumatik. Naše posádka zvládla první etapu bez výraznějších problémů. V první RZ jim pořadatel omylem napsal lepší čas, i díky tomu patřila posádce zelenobílého Favoritu po prvním dni 18. pozice v celkovém pořadí.

   
 


     Již po prvních kilometrech sobotní druhé etapy bylo jasné, že i přes veškerou snahu nemají proti silnějším speciálům na rychlé trati mnoho šancí na udržení pozice. Hlavně díky krátké převodovce ztrácel „Toni“ na dlouhých rovinkách drahocenné vteřinky.


     Navíc se přidaly technické problémy. Na RZ4 vypadl zhruba dva kilometry po startu kabel rozdělovače. Než posádka našla problém, uběhly dlouhé dvě minuty. Na trať se znovu vydali těsně před Bendou s Felicií. Tento pražský pilot ovšem po kilometru opustil trať a byl ze hry venku. Našim ubyl jeden soupeř, nikoliv problémy s technikou. Před startem RZ8 přestalo na Favoritu fungovat dobíjení. Rychlostní zkouška měřila naštěstí pouze 6,13 km, takže kluci mohli po nouzové opravě pokračovat a v následné servisní pauze problém vyřešit. Do cíle se už nic vážného nepřihodilo a kluci si tak mohli vychutnat průjezd rampou i z druhé strany.


     Náročnou soutěž nakonec dokončili na 32. příčce absolutně a 12. ve třídě. Na konečném výsledku se podepsaly také nevhodné pneumatiky.

 

 


     Toni k tomu dodává: „ Moc pěkná soutěž, hezké, i když někdy příliš rychlé tratě. Konkurence v naší skupině byla úžasná, museli jsme bojovat a moc pěkně jsme se svezli. Bohužel, v našem autě máme příliš krátkou převodovku a nezvolili jsme příliš vhodné pneumatiky. Je to nějaká polská značka a vůbec nefungovaly. Příště pojedeme na něčem lepším.“

 Všechna práva vyhrazena ŠRC 2006 / All rights reserved ŠRC 2006