Šímasprint Odry

11. - 12. 02. 2006

Odry, CZ

< Zpět /Back


Komentář: Plhus - Foto: Nowi     Letošní pohádkovou zimu si užívají nejen vyznavači lyžování či sáňkování, ale pořádná sněhová peřina přeje i nám, automobilovým nadšencům. Není divu, většina silniček je pod ledem a sněhem, kolem jsou vysoké bariéry a takový povrch si o „zimní radovánky“ doslova říká!
     Stejné podmínky panovaly i při Oderském rallysprintu, který se jel o tomto víkendu. Na dvacítku posádek čekala zasněžená tří kilometrová trať, šplhající serpentinami do kopce nad městem Odry.

 

     Na start se postavil i „náš“ Toni, neboli Michal Horák s áčkovým Favoritem, který v minulosti pilotoval dlouhou dobu např. Karel Trojan. Hlavním úkolem bylo otestovat nový motor a pěkně se sklouznout. Jako jeden z mála se rval z náročnou tratí bez použití sněhových řetězů, čímž se dostal oproti soupeřům do nevýhody. I tak jeho průjezdy roztleskaly nejedny ruce kolem trati stojících diváků.
     V nedělním závodě se nám dokonce naskytla možnost se s Tonim svézt. První jsem jel já, následoval Nowi. Měl jsem už v minulosti možnost na tomto úseku dělat spolujezdce, ovšem tentokrát to bylo úplně o něčem jiném.  Michal jel s rukou v sádře, přesto to pro nás byl velký zážitek. Zvuk skládané převodovky, závodního motoru a ostrý nástup brzd...Díky!!

     I když skončil až čtvrtý ve třídě, za svůj výkon se jistě nemusí stydět! Vozy před ním se proháněly po kopci s řetězy na všech čtyřech! Takže u diváků rozhodně vyhrál Toni!
 
Všechna práva vyhrazena ŠRC 2006 / All rights reserved ŠRC 2006