Šíma sprint Odry

14. - 16. 07. 2006

Odry, CZ

< Zpět /Back


Komentář: Plhus -  Foto: Mike


     Oderský rallysprint jsme sice původně v plánu neměli, jelikož ale nevyšla z časových a finančních důvodů naše divácká účast na Rally Bohemia, vyrazili jsme v sobotu do města na řece Odře. Navíc jsme chtěli podpořit Toniho, který využil tento závod k testování. S Mikem a Plžou jsem měl sraz v devět ráno na Chvalčově, nemusel jsem tudíž vstávat příliš brzo. Plžova nová Felda dorazila i s posádkou pár minut po deváté a od nás jsme pokračovali Fábií.

    Do Hranic na Moravě jsme i přes šotolinovou „vložku“ v jedné vesnici dorazili za 20 minut a také cesta do Oder trvala jen pár okamžiků. Pozdravili jsme se s Tonim a vyrazili do prvního náročného místa na trati, zatáčka přes zrádný mostek. Celý závod se odehrával na dvou úsecích. Celkem 4x se jel úsek Odry – Veselí a ve stejném počtu průjezdů trať Odry – Dobešov. Jedná se o náročné úseky do kopce, na trati je několik serpentin a náročných odbočení. Bohužel, ani tentokrát se nesešla konkurence, na kterou jsme tady byli zvyklí dříve. Na start se postavilo pouze 10 vozů. I tak je startovní pole různorodé – Subaru, Peugeoty, Ford, Opel a několik Škodovek. Posádky projedou trať rychlostní zkoušky a po projetí všech se „vrchařským“ způsobem vrací zpět. Tento sjezd se stal osudným pro mladíka s Fábií, který měl zajišťovat roli předjezdce. Ve snaze stíhat závodníkům a taky malinko „zamachrovat“ jel rychleji, než tento úsek vyžadoval a poslal své „SAFETY“ plnou parou do příkopu. Se štěstím se mu podařilo netrefit břeh přímo na přední část a díky tomu mu nevystřelil airbag. I tak pěkně pomuchlal celý předek. Jeho snaha o vyjetí se minula účinkem. Na pomoc přijel ochotně místní traktorista, vyprostil nehybnou Fábii a závod mohl pokračovat. Toni si neustále držel vedení ve třídě a jeho časy stačily i na přední umístění celkově.
    Po krátké servisní pauze a rozmístění pořadatelů na trať druhé rychlostní zkoušky odstartovala v pořadí pátá zkouška. Toni si opět upevnil vedení ve třídě, ovšem vítězství mu přáno nebylo. Hned v následujícím průjezdu došlo k prasknutí předních kotoučů a bylo po nadějích. Kotouče se při brždění doslova roztrhly a uvolněný třmen potrhal i brzdové hadice. Naštěstí to nebylo v úseku, kde by bylo nutno dobržďovat z vysoké rychlosti. Kluci závadu nouzově opravili a dojeli do cíle. V servisu padlo rozhodnutí pokusit se dojet do cíle a vybojovat alespoň třetí místo, což bylo velmi reálné. Na vedoucí pozici ve třídě se tak dostali manželé Balcárkovi, taktéž s Favoritem. Tonimu se podařilo dovézt trucující vůz do cíle, nakonec díky odstoupení jednoho z účastníků na stříbrné pozici.

    Náš cíl byl jasný, dojet v klidu domů a užít si volno. Už příští víkend nás totiž znovu čeká horká maďarská půda, neboli Veszprém rally nedaleko Balatonu!


Všechna práva vyhrazena ŠRC 2006 / All rights reserved ŠRC 2006